Hybrid Breast Repair

Meme onarımı (rekonstrüksiyon), hastanın kendi dokusu (otojen) kullanılarak ya da protez meme uygulamaları ile gerçekleştirilir. Hastanın tıbbi profili uygun ise genellikle mastektomi (meme alınma) ile aynı anda yapılabilen meme onarımı, kozmetik bir çözüme ek olarak kişiye psikolojik ve fizyolojik anlamda da olumlu etki eder.

Vücudun karın vb. bölgelerinden alınan yağlar ile yağ enjeksiyonu ve protez birlikte kullanılarak gerçekleştirilir. Bu uygulama mastektomi ile eş zamanlı doku genişletici yerleştirilmesini takiben farklı seanslarda yağ enjeksiyonu uygulaması ile doku genişleticinin hacimi azaltılırken derinin kalınılıgının ve kalitesinin artması sağlanır. Kalıcı konulacak protez hacmi küçültülür veya hiç konulmayadabilir. Uygulamada yağ enjeksiyonu, meme derisinin daha sağlıklı ve daha düzgün görünmesini sağladığı gibi, derinin kalınlaştırılmasına da yardımcı olur. Aynı anda hem protez hem de yağ enjeksiyonu ile yapılan bu operasyona hibrit meme onarımı denmektedir. Sadece mastektomi durumunda değil, göğüs büyütme uygulamalarında da hibrit meme onarımı, sıkça tercih edilen bir çözümdür.

Hibrit meme onarımında, yağ enjeksiyonu ile memedeki asimetrik hatalar giderilebilir. Ayrıca protezlerin görünürlüğünü de azaltan yağ enjeksiyonu, bölgedeki doku kalitesini artırdığı gibi radyoterapi sebebiyle hasar görmüş dokuları da belli bir seviyeye kadar tedavi eder. Hibrit meme onarımında nadiren de olsa enfeksiyon ve protezin sönmesi gibi komplikasyonlar görülebilir. Bu gibi durumlar uzman kadromuzun yönlendirmesi ile hızla kontrol altına alınır ve en kısa sürede tedavi edilir. Hibrit meme onarımı uygulamasında hastanın normal hayatına dönme süreci, 2 ila 4 hafta arasındadır. Bu süreç vakanın tıbbi profiline göre farklılık gösterebilir…