Eyebrow and Forehead Aesthetics

Yüzün en belirgin unsurlarından olan kaşlar ve alın, zamanın etkileri ile gevşemeye ve sarkmaya başlar. Alın bölgesinde çizgilerin de oluşmaya başlamasıyla genç ve canlı görüntünün yerini yaşlı ve yorgun bir görünüm alır. Hem derideki sarkmaları hem de alın bölgesinde ve kaş bölgesinin ortasındaki çizgileri kaş ve alın estetiği ile tamamen gidermek mümkündür.  

Kaşlarda ortaya çıkan gevşemeler ile birlikte kaş bölgesinde çökme yaşanır. Pek çok vakada bu sarkmış görüntü, kişinin görüş alanını da olumsuz etkilediği gibi göz yorgunluğuna da sebep olur. Lokal anestezi ya da sedasyon yöntemi ile gerçekleştirilen kaş ve alın estetiği, kaşların kaldırılmasını sağlayarak kişinin görme alanını artırır. Alındaki yatay ve kaşlar arasındaki dikey çizgilerin giderilmesi ile de daha genç ve sağlıklı bir görüntü ortaya çıkar.

Kaş estetiği yalnızca daha genç bir görüntü için değil, daha olumlu bir yüz ifadesi yaratmak için de tercih edilir. Kaş kaldırma gibi uygulamalar ile kişinin yüz hattına daha uygun bir ifade yakalanmasına yardımcı olunur. Askı ile kaş kaldırmak, en sık rastlanan ve pratik yöntemlerden biridir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen bu uygulamada saç içinden ya da kaş üzerinden 2-3 mm’lik kesiler atılarak, ipler yardımı ile kaşlar yukarıya kaldırılır. Etkisi yaklaşık olarak 8 aydan 1 yıla kadar sürer.