Arm Lift

Kollarda biriken yağları, sarkmalar ve gevşemeleri gidermek için tercih edilen kol germe operasyonu, çoğunlukla aşırı kilo vermiş kişilerde tercih ettiği bir çözümdür.

Kilo alıp verme başta olmak üzere yaşlanmaya da bağlı olarak ortaya çıkan sarkmalar ve gevşemeler, kollarda arzu edilen estetik görüntünün kaybolmasına yol açar. Spor yapmak belli bir noktaya kadar çözüm olsa da, önceden sarkmış olan deriyi yeniden yeterince sıkı hale getirmez. Vakaya göre uygulamaları da farklılık gösterebilen kol germe operasyonunda, kimi durumlarda ameliyat öncesinde liposuction yapılabilir.

Anestezi altında gerçekleştirilen kol germe operasyonunda kolun iç ve arka kısmından fazla yağ dokusu ve sarkık deri alınır. Tek bir kesi ile gerçekleştirilen kol germe ameliyatında, kesi bölgesi iki tabaka şeklinde dikilir ve pansuman uygulanır. Yaklaşık olarak 1 – 1,5 saat süren operasyonun ardından hasta bir gece hastanede misafir edilerek ertesi gün taburcu edilir. Kol germe ameliyatından sonra ellerde hafif şişlikler gözlemlenebilir. Gayet normal olan bu durum, konusunda uzman doktorların yönlendirmeleri ile kısa süre içerisinde giderilecektir. Ameliyat sonrasında 1 ila 3 hafta kadar özel kol korsesi kullanılır. Hasta 4 – 5 gün sonra günlük aktivitelerine geri dönebilir.