Özgeçmiş

Adana doğumlu olan Dr. Kelahmetoğlu, 1999 yılında Adana Erkek Lisesinden, 2005 yılında Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuştur. 2005 yılında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Plastik Cerrahi A.D.’da Arş. Gör. Dr. olarak görev yapmaya başlamıştır.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Mart 2012 ile Aralık 2014 tarihleri arasında mecburi hizmet yükümlüsü olarak Tarsus Devlet Hastanesi’nde plastik cerrahi uzmanı olarak görev yapmıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Amerika Birleşik Devletleri Teksas eyaletinde El Paso Cosmetic Surgery Center‘da “ Estetik Cerrahi ve Vücut Şekillendirme” üzerine klinik fellow olarak çalışmıştır. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri University of Pittsburgh Medical Center’ da “Post-bariatrik vücut şekillendirme cerrahisi”üzerine klinik gözlemci olarak bulunmuştur. Aralık 2014 ile Kasım 2020 arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Plastik Cerrahi A.D.’da çalışmıştır. Kasım 2020 beri Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi A.D.’ında görevine devam etmektedir.

Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

2015’te Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin yurt dışı burs ödülünü kazanarak 3 ay süreyle Gent/Belçika’da Gent Üniversitesinde “Estetik- Rekonstrüktif Meme Cerrahisi ve Perforator Flepler” üzerine klinik fellow olarak çalışmıştır. 

Avrupa Plastik Cerrahi Derneği

2016 yılında ise Avrupa Plastik Cerrahi Derneği (EURAPS) tarafından verilen “Genç Plastik Cerrahlar “ bursunu kazanmıştır ve Helsinki/ Finlandiya’da Helsinki Üniversitesinde “Rekonstrüktif Meme Cerrahisi” üzerine klinik fellow olarak çalışmıştır.

  • Cerrahi Vizyonum
  • Sertifikalar
  • Bana Ait Teknikler
  • Bilimsel Aktiviteler

Doçent Ünvanı

2018 yılında Doçent ünvanını almıştır. Şu ana kadar yayımlanmış 50’nin üzerinde yurt içi ve yurt dışı bilimsel makalesi bulunmaktadır. Evli bir çocuk babasıdır.

Üye Olduğum Kurumlar

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği

Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği

Estetik Plastik Cerrahi Derneği

Avrupa Plastik Cerrahlar Birliği (EURAPS)

Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS)

Türk Tabibler Birliği (TTB)