Body Mesotherapy

Bir türlü giderilemeyen fazla kilolar, hem kadınların hem de erkeklerin hayatlarının pek çok döneminde karşılarına çıkar. Yapılan kilo kontrolü ve egzersizlerin de çare olamadığı belli bölgelerde biriken yağ dokuları için, alternatif yağ yakım yöntemlerine ihtiyaç duyulabilir. Bölgesel zayıflamada sıklıkla tercih edilen vücut mezoterapisi yöntemi, bir türlü giderilemeyen yağ hücrelerini azaltmayı ve yok etmeyi sağlar.

Vücut mezoterapisinde, yağ yakımının hedeflendiği bölgeye ince uçlu iğneler yardımı ile küçük dozlarda ilaç verilir. Doğrudan cilt altına enjekte edilen bu ilaç sayesinde, yağ hücreleri azalarak kaybolmaya başlar. Her bir seansı yaklaşık olarak 15 ila 30 dakika arasında süren vücut mezoterapisinde, 5 ila 10 günde bir tekrarlanarak ilerlenir. İhtiyaca göre seans sıklığının ve sayısının farklılık gösterebileceği uygulama, ayda 1 tekrarlanacak olan koruma seansı ile devam eder. Uzun vadede her 8-12 ayda bir tekrarlanacak olan vücut mezoterapisi, böylece etkisini uzun yıllar korur.

Genellikle, bacak, karın, sırt, kol ve alt bacak bölgeleri için tercih edilen vücut mezoterapisi, ağrılı bir uygulama değildir. Kullanılan iğneler çok ince olduğundan kişi fazla acı hissetmez. İşlem sonrasında ilgili bölgede kızarıklık ve cilt hassasiyeti görülebilir. Ayrıca bazı vakalarda morarmaya rastlanabilir. Bu tür yan etkiler zamanla kaybolur.

Hemen her yaşta tercih edilebilen vücut mezoterapisi, kalp yetmezliği bulunanlara, diyabet hastalarına, hamilelere ve emzirme döneminde olanlara ve böbrek rahatsızlığı yaşayan insanlara uygulanmaz.