Göz Kapağı Estetiği

Yaşlanmaya ya da kişinin genetiğine bağlı olarak göz kapağı bölgesindeki derinin sarkması durumunda, kişinin görüş alanı etkilendiği gibi bu durum yorgun ve mutsuz bir ifadeye de sebep olur. Bu sebeple göz çevresindeki fazla dokuların giderilmesi ile göze daha genç ve canlı bir ifade vermek mümkündür. Bu tür uygulamalara göz kapağı estetiği denir.

Göz kapağının sarması, göz altlarında oluşan torbalar, göz kapağı üzerindeki kırışıklıklar ve göz kenarlarındaki kaz ayağı çizgileri kişide yaşlı bir görüntünün oluşmasına sebep olur. Tüm bu problemleri göz kapağı estetiği uygulamalarıyla gidermek mümkündür. Tıbbi olarak gereken herkese uygulanabilecek olan göz kapağı estetiğine, daha çok 35 yaş üstü bireyler tarafından ihtiyaç duyulur. Zira bu yaş döneminden itibaren yaşlanmanın etkileri yüzde görülmeye başlar.

Üst göz kapağı estetiği, bölgedeki fazla deri ve kasın alınmasıyla gerçekleştirilir. Bu operasyonda kesi göz kapağı katlanma çizginden atıldığı için ameliyat izi gözükmez. Alt göz kapağı estetiğinde ise bölgedeki torbalanma ve sarkma giderilmesi için fazla dokular alınır. Ameliyatta kesi kirpiklerin hemen altından atıldığı için izi kolayca belli olmaz.

Göz kapağı estetiğinin etkisi, vakaya göre ufak farklılıklar gösterse de 7 – 8 sene kadar sürer. Ameliyat sonrası kişi genç ve dinamik bir ifadeye kavuşacak olsa da bir yandan yaşlanmaya devam edecektir. Bu sebeple kişinin kendine bakması ve iyi bir yaşam sürmesi, arzu ettiği dinamik görüntüyü uzun yıllar korumasını sağlar.