Saç Mezoterapisi

Pek çok dış etken sebebiyle olabildiği gibi genetik ve hormonal sebeplerle de hem erkekler hem de kadınlar saç kaybı ile karşı karşıya kalabilir. Saçları yoğun biçimde seyrelen kişiler, çoğunlukla ortaya çıkan görüntüden memnun kalmaz. Saç mezoterapisi, saçları besleyerek daha sağlıklı ve gür biçimde uzamalarını hedef alan bir uygulamadır.

İnce uçlu mezoterapi iğneleri ile saç derisine orta bölümden ufak dozlarda mikroenjeksiyon yapılan saç mezoterapisi, hem erkeklerin hem de kadınların başvurduğu bir yöntemdir. İçeriğindeki besleyici ve doğal karışım ile saç köklerini uyaran saç mezoterapisi işlemi, her yaşta ve tıbbi profili uygun olan herkese uygulanabilir.

Lokal bir işlem olan saç mezoterapisinde, yalnızca dökülme olan bölgeye odaklanılır. Gelişmeyi ilk seanslarda görmenin mümkün olduğu bu yöntem ile saç dökülmesini durduracak kadar gelişme sağlanabilir. Beraberinde uyarılan saç kökleri sayesinde bölge yeniden sağlıklı hale gelir. Erkek tipi saç dökülmesini büyük oranda durduran saç mezoterapisi, yaklaşık 20 ila 40 dakika süren seanslar halinde gerçekleştirilir. Hastanın ihtiyacına ve durumuna göre seans sayılarının değişebildiği saç mezoterapisi, pratik ve hızlı sonuç veren bir uygulamadır.

Kişide saç kalitesini artıran saç mezoterapisi, belli aralıklarla tekrarlandığı takdirde çok daha etkili bir hale gelir. Özellikle saç dökülmelerinin sık olduğu mevsim geçişlerinde uzmanlar, saç mezoterapisi yapılmasını önerir. Saç termoterapisi ile birlikte uygulandığında mezoterapiden kaynaklanacak ağrıların minimuma indiği saç mezoterapisinde, kişi işlemin hemen ardından iş hayatına dönebilir.